آرتاویل تایر

شركت مجتمع صنعتی آرتاويل تاير به عنوان بزرگترين كارخانه لاستيک سازی شمال غرب كشور در شش كيلومتری استان اردبيل احداث و با توجه به اهميت و نقش توليدات داخلی در افزايش درآمد ملی و همچنين توسعه صادرات غير نفتی و نيز به منظور نيل به خودكفايی در زمينه ساخت تاير با بهره گيری از آخرين تكنولوژی در زمينه ساخت انواع تاير از سال 1376 فعاليت توليدی خود را آغاز نمود و نام تجاری (گلدستون) را برای محصولات خود برگزيد.

 ظرفيت اوليه شركت 25000 تن در سال (انواع تاير، تيوپ نوار وسايط نقليه سبك وسنگين ) بود كه با گذشت مدت زمان كمی به 35000 تن در سال ارتقاء يافت.
 نام تجاری گلدستون پس از معرفی به بازار ديری نپاييد كه مورد استقبال مصرف كنندگان قرار گرفت و اين استقبال مسئوليت سنگين تری را بر دوش
مديران سازمان گذاشت. با افزايش توليد، در حال حاضر ظرفيت كارخانه 40000 تن در سال میباشد كه بيش از 30 سايز توليدی (لاستيك سبک، سنگين و كشاورزی ) را نيز در برنامه كاری خود جای داده است و با اتكال به خداوند منان اين ظرفيت در آينده با اجرای طرح های توسعه افزايش خواهد يا فت .
راهبرد مجتمع پيوند با انواع مشتريان می باشد كه در اين راستا تا كنون توانسته است پيوند مناسبی با خودرو سازها از جمله ايران خودرو و سايپا كه دو شركت بزرگ توليد كننده خودرو سواری در كشورمی باشند برقرار نمايد و با افزايش ظرفيت توليدی جهت تايرهای سواری راديال (tubeless)هم اكنون سهم قابل ملاحظه ای در تامين نياز خودروسازهای موفق ايرانی دارد.

 در حال حاضر آقای مهندس علیرضا انصاری مدیرعامل شرکت می باشند .

http://www.goldstoneir.com/

 

ایران تایر

شركت تولیدی ایران تایر تولید کننده انواع لاستیک خودرو و تایرهای وانتی، باری، اتوبوسی، كشاورزی و تایرهای راه سازی می باشد. این شرکت در سال 1343 تأسیس و از سال 1344 با نام شركت جنرال تایر و رابر ایران به بهره برداری رسید. انواع تایر خودرو تولیدی شـركت ایران تایر شامل سایزهای مختلف تایر بایاس و تایر رادیال نخی است كه همگی با نام تجاری ایران تایر عرضه می شوند.
شرکت ایران تایر(سهامی عام) در سال 1344 با ظرفیت سالانه 4000 تن تایر خودرو فعالیت خود را آغاز کرد و پس از اجرای دو طرح توسعه، ظرفیت تولیدی خود را به 26000 تن تایر خودرو در سال افزایش داد.
شرکت ایران تایر(سهامی عام) یکی از شرکت‌های تابعه بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی است که بیش از نیمی از سهام آن متعلق به بنیاد و مابقی آن به سایر سهامداران ایران تایر تعلق دارد.
با در نظر گرفتن نیاز روز افزون به تایر رادیال(تایر های خودرو رادیال بلت سیمی) و كاهش تقاضا برای تایرهای بایاس، این شرکت با هدف حضور مؤثر در بازار و حفظ و افزایش سهم بازار، اقدام به اجرای مرحله اول طرح و توسعه تولید تایرهای خودرو بلت سیمی با ظرفیت 4000 تن نمود كه در آخر سال 89 به بهره برداری  رسید.
 هم اکنون 5/14درصد از سهم بازار لاستیک خودرو را در اختیار دارد. که از این مقدار حدود 17% فروش شركت به صورت تایرهای O.E به خودروسازان، 13% به سازمانها و ارگانها و 70% آن به بازار عرضه می شود.
شرکت ایران تایر به منظور تولید محصولات كیفی و حضور مؤثر در بازار، شركت ماتادور را با توجه به شهرت و اعتبار جهانی بعنوان شركت ارائه دهنده دانش فنی انتخاب نمود این شرکت همچنین دستگاههای خطوط تولید لاستیک خودرو و مابقی ماشین آلات را از بهترین سازندگان کشورهای فرانسه، هلند، آلمان و اسلواکی انتخاب نموده است تا سهمی هر چند اندک در تولید و خودکفایی میهن عزیز ایران داشته باشد.

.در حال حاضر آقای مهندس عبدالمالکی مدیرعامل شرکت می باشد .

http://www.irantireco.com/

 

ایران یاسا تایر و رابر

شركت ایران ياسا تایر و رابر (سهام عام) در سال 1347 تاسیس گرديد. آغاز به كار اين شركت با 300 نفر پرسنل و ظرفیت تولید 1000 تن در سال بوده است.

پس از 41 سال تلاش مداوم در ارتقاء کیفیت و ظرفیت تولید ، در حال حاضر شرکت توسط 1300 نفر پرسنل خود با توليد سالانه 16000 تن انواع تایر و تیوب موتور سیکلت ، دوچرخه و اسكوتر بعنوان بزرگترین توليد كننده اينگونه محصولات در ایران و خاورميانه ميباشد. شرکت ما علاوه بر داشتن سهم عمده ای از بازارهاي محلی ، صادرات كننده به بسیاری از کشورها همانند ترکیه ، نیجریه ، یمن ، پاکستان ، افغانستان ، عراق و غیره ميباشد.

برخی از نمونه های دستاوردهای شركت ایران ياسا تایر و رابر در كشور طي دوره حاضر عبارتند از : تحقق تولید سالانه 4500000 حلقه تاير و تيوب در اندازه های مختلف با کیفیت فوق العاده ، با انجام تحقيقات لازم این زمینه.

شركت ایران ياسا تایر و رابر در تلاش مداوم برای رشد پيوسته خود در حال اجرای پروژه های توسعه اي ميباشد که تا سال 2012 ظرفیت تولید شركت را سالانه به 6500000 حلقه تاير و تيوب افزایش دهد.

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در ایران ، شرکت  زير مجموعه سازمان صنایع ایران شد ، که بعدها توسط دولت به صندوق بازنشستگی کارمندان دولت (CSPF) واگذار گرديد.

 در حال حاضر آقای مهندس امتعلی مدیرعامل شرکت می باشد .

 

http://iranyasa.ir/fa/

گروه صنعتی بارز

مجتمع صنايع لاستيك كرمان توليد خود را در سال 1372 با ظرفيت ساليانه25000 تن توليد تايرهاي با فناوري باياس در زيربنائي به مساحت 60000 متر مربع آغاز نمود، در سال‌هاي بعد با انتخاب نام " گروه صنعتي بارز"، و با گسترش همين خط به ظرفيت 36 هزار تن و در ادامه و به طور خاص از سال 1378 به بعد كه سهامداران عمده آن به گروه سرمايه گذاري پتروشيميائي و شيميائي تامين اجتماعي و گروه سرمايه گذاري بانك ملي تغيير يافت، در مسير پيشگامي و تحقق آرمان نخست بودن در اين صنعت، با عقد يك قراداد همكاري صنعتي 10 ساله جهت جذب فناوري توليد تايرهاي راديال از شركت كنتيننتال آلمان، ظرفيت توليدي خود را با افزودن خط توليد تايرهاي راديال سواري با كمربند سيمي به ظرفيت 26 هزارتن در سال و خط توليد تايرهاي باري/ اتوبوسي تمام سيمي با ظرفيت 10 هزار تن براي اولين بار در كشور، ظرفيت توليد خود را به 77 هزار تن افزايش داد و در ادامه اين راه قصد دارد با توسعه خطوط موجود راديال باري تمام سيمي (به ظرفيت 13 هزار تن( و توسعه خط راديال سواري )به ظرفيت 22 هزار تن( و ايجاد كارخانه‌اي جديد در كردستان )به ظرفيت 44 هزار تن( ظرفيت نهائي توليد خود را به 140000 تن در سال افزايش دهد.

در حال حاضر آقای دکتر پرویز اخوان مدیرعامل شرکت می باشد .

http://www.bareztires.com/

بازرگانی سیمرغ

شرکت بازرگانی لاستیک سیمرغ(سهامی خاص) به اهتمام انجمن صنفی صنعت لاستیک ایران مشتمل بر اکثریت قریب به اتفاق صنایع تولید کننده تایر و تیوب در ایران و با هدف تامین مواد اولیه تولید لاستیک و ایجاد هماهنگی های لازم به منظور برطرف نمودن معضلات مربوط به سفارشات بازرگانی و حفظ تعادل در کنترل هزینه های خرید مواد اولیه از داخل و خارج کشور توسط اعضاء این شرکت در سال 1378 تاسیس گردید.

یکی از مهم ترین فعالیت های چشم گیر شرکت بازرگانی سیمرغ در سال های گدشته راه اندازی طرح احداث کارخانه دوده صنعتی در استان مرکزی  شهرستان محلات به نام کربن سیمرغ می باشد. عملیات احرایی پروژه کربن سیمرغ در سال 1380 با همت کارخانجات تایرسازی و هدایت شرکت بازرگانی سیمرغ شروع گردید.در فروردین ماه 1387 پروژه از لحاظ تکنولوژی ساخت دوده تکمیل و پس از گذراندن یک دوره آزمایشی 3 ماهه در تیرماه 1387 به تولید انبوه رسید.

در حال حاضر آقای مهندس مرتضی نیازپور مدیرعامل این شرکت می باشند.

نشانی دفتر مرکزی: تهران خیابان آفریقا خیابان ناهید شرقی پلاک 12

لاستیک پارس

شرکت لاستیک پارس با مشارکت شرکت پیرلی ایتالیا و بانک توسعه صنعتی در سال 1354 تاسیس گردید . برنامه تولید شرکت پیرلی، تولید در 2 فاز 20 هزار تنی بود که در فاز اول حدود 70 درصد ظرفیت تولید ، تایر های bias در اندازه های گوناگون (موتور سیکلت، وانتی و سواری ، باری و اتوبوسی ، کشاورزی ) و 30% بقیه و تمام 20 هزار تن فاز دوم به تولید تایر های رادیال سواری با کمربند سیمی (steel belt) و باری و اتوبوسی تمام سیمی (All steel) اختصاص داشت .

با وقوع انقلاب اسلامی و ترک متخصصین شرکت پیرلی، کارهای ساختمانی و نصب ماشینهای این کارخانه با یک وقفه طولانی مواجه شد . در فروردین سال 1363 ماشین آلات خط فاز یک که برای تولید تایر های سبک و سنگین bias نصب شده بودند با کمک متخصصین ایرانی و با گرد آوری و استفاده از مدارک فنی موجود(به هر طریق ممکن) با ظرفیت حدود( 14 هزار) تن تایر های باری ، اتوبوسی ، وانتی و سواری نوع bias راه اندازی آزمایشی گردید و نهایتا طرح افزایش ظرفیت تولید به 20هزار تن ، در سال 1368 به ثمرنشست و ظرفیت تولیدی مجتمع به 20هزار تن رسید که حدودا ً 80 % آن تایر های سنگین و 20% آن تایر های سبک و نیمه سبک بوده است . نیاز داخل کشور، وزارت صنایع را بر آن داشت که مجوز توسعه کارخانجات موجود و تاسیس کارخانجات جدید با ارز دولتی را صادر نماید و با توجه به کیفیت مناسب تولیدات سنگین شرکت و نیاز ناوگان حمل و نقل داخل ، مقرر گردید که پروژه توسعه 20هزار تنی لاستیک پارس با تکنولوژی موجود bias به تولید تایر های باری و اتوبوسی اختصاص یابد . تمام پروژه های تعریف شده بر مبنای استفاده ازتکنولوژی (فن آوری ) داخلی bias و با هدف قطع واردات و خود کفایی بود و اهداف صادراتی و توسعه و به روز رسانی فن آوری مورد توجه قرار نداشت . طرح توسعه شرکت لاستیک پارس در اردیبهشت ماه سال 1375 به ثمر نشست و در شهریور ماه همان سال شرکت با ظرفیت اسمی (40هزار تن در سال ) قادر به تولید بود که 90% تولیدات به تایر های باری و اتوبوسی بایاس ، و حدود 10% به تایر های سواری و وانتی بایاس اختصاص یافت که براساس این ظرفیت اسمی، این شرکت می توانست 25% نیاز کشور را به انواع تایر ها بخصوص تایر های سنگین تامین نماید . ارز تخصیصی برای خرید مواد اولیه و تعیین قیمت فروش تحت کنترل وزارت صنایع بود و هدف اصلی افزایش تولید و خودکفایی وهدف های دیگر مانند کیفیت تولید ، سود آوری و عواملی که باید در یک بنگاه اقتصادی مد نظر باشد در مرحله بعد قرار می گرفت .این شرکت هم اکنون در حال انجام مطالعات لازم برای ایجاد و انتقال تکنولوژی تولید انواع تایرهای رادیال می باشد.

در حال حاضر آقای مهندس فرزادنیا مدیرعامل شرکت می باشد .

 

http://parstire.ir/pages/default.aspx

لاستیک خوزستان

شرکت خوزستان با ظرفیت اسمی 2000 تن در سال تولید کننده تیوب خودرو می باشد . در حال حاضر آقای مهندس مدیرعامل شرکت می باشد .

لاستیك دنا

شرکت تولیدی لاستیک دنا در سال 1353 با مشارکت بریجستون ژاپن و با نام بریجستون ایران تاسیس و در سال 1355 با ظرفیت بیست هزار تن در سال انواع تایر بایاس در گروههای سواری ، وانتی ، اتوبوسی ، باری و کشاورزی ، تایرهای رادیال سواری و همچنین تیوب و فلپ آغاز بکار کرد .

پس از انقلاب اسلامی در سال 1359 شرکت تحت پوشش سازمان صنایع ملی قرار گرفت و در سال 1363 کلیه ی سهام بریجستون ژاپن به سازمان صنایع ملی منتقل گردیده و همزمان به شرکت تولیدی لاستیک دنا تغییر نام داده شد . در سال 1377 خط تولید رادیال سیمی به دست متخصصین داخلی و با استفاده از تکنولوژی مارانگونی ایتالیا و با ظرفیت 1100 حلقه در روز راه اندازی گردید . در حال حاضر کارخانه تولیدی لاستیک دنا با ظرفیتی بالغ بر 35 هزار تن در سال دومین تولید کننده ی داخلی از نظر تناژ تولیدی می باشد .

از افتخارات کارخانه لاستیک دنا نقش مؤثر و غیر قابل انکار در افزایش ظرفیت تایر و تیوب در سطح کشورمی باشد و تجربه های موفق انتقال تکنولوژی به دو شرکت صنایـــع لاستیک کرمـــــــان ( لاستیک بارز ) و آرتاویل تایر گویای این مسأله است .

بعلاوه شرکت تولیدی لاستیک دنا علیرغم فراز و نشیب های بسیار از جمله فشارها و تحریم های خارجی نه تنها کاهشی در میزان تولیدات خود نداشته بلکه به یاری متخصصین توانمند خود توانسته گامهای بزرگی در جهت افزایش ظرفیت تولیدات خود بردارد .از جمله طرح های توسعه طرح افزایش ظرفیت تایرهای رادیال سیمی است که درسال 90 شروع ودر سال 91 به بهره برداری رسیده است و توانسته ظرفیت تولید تایرهای سواری رادیال سیمی را از 1100 حلقه در روز به 2500 حلقه افزایش دهد . پس از افزایش موفقیت آمیز تولیدات از 1100 حلقه به 2500 حلقه در روز ، به دستور ریاست محترم هیأت اجرایی مرحله دوم طرح به منظور افزایش ظرفیت تا 4500 حلقه در روز در دستور کار قرار گرفته است . که این مهم تضمینی برای بقای فردای دنا می باشد

در حال حاضر آقای مهندس محمود پرهیزگار مدیرعامل شرکت می باشد .

 

http://www.denatire.ir/Default.aspx

كویرتایر

شركت كويرتاير در اواخر سال 1366 با سرمايه يك ميليون ريال تأسيس گرديد و عمليات اجرائي احداث كارخانه براساس موافقت اصولي صادره از وزارت صنايع وقت و با ظرفيت اسمي25.500 تن از نيمه دوم 1370 در زميني به مساحت 112 هكتار در شهرستان بيرجند آغازگرديد و پس از پشت سرنهادن مشكلات بسيار و غيرقابل پيش‌بيني در نوزدهم مهر ماه سال 1377 با صرف 350 ميليارد ريال سرمايه‌گذاري و ارزبري 84 ميليون دلار به بهره‌برداري رسيد.

 شرکت کویرتایر بزرگ‌ترین واحد صنعتی استان خراسان جنوبی است که در حال حاضر بیش از 15 درصد از تایر تولیدی کشور( به لحاظ وزنی ) و بیش از 22 درصد از تایر تولیدی کشور ( به لحاظ تعدادی ) دراین کارخانه تولید می‌گردد .

منبع تأمين تكنولوژيكي تايرهاي باياس شركت كويرتاير شركت لاستيك پارس مي‌باشد كه تكنولوژي شركت پيرلي ايتاليا را منتقل نموده است و دانش فني تايرهاي راديال نيز از شركت ماتادور جمهوري اسلواكي كه يكي از شركت‌هاي معتبر اروپا مي‌باشد اخذ گرديده است.

شركت كويرتاير اولين شركت تايرساز ايراني مي‌باشد كه اقدام به انعقاد قرارداد خريد و انتقال دانش فني و توليد تايرهاي راديال استيل بلت نموده است.

ماشين‌آلات شركت كويرتاير با برترين كيفيت و پيشرفته‌ترين تكنولوژي سخت‌افزاري روز و از معروفترين تأمين‌كنندگان اروپا و ژاپن خريداري شده است .

محصولات شركت عبارتند از سايزهاي مختلف تايرهاي راديال استيل بلت، سايزهاي مختلف تايرهاي سواري، وانتي، باري و اتوبوسي باياس و هم چنين انواع فلپ كه همگي با نام تجاري «كويرتاير» عرضه مي شوند.

شركت مديريت سرمايه گذاري اميد با 84/67% ، شركت سرمايه گذاري غدير با 35/9% وشرکت سرمایه گذاری اعتضاد غدیربا12/7درصد سهام‌داران اصلي كويرتاير مي‌باشند و سايرين نيز 16% سهام را در اختيار دارند.

 ظرفيت پروانه بهره برداري شرکتدرحال حاضر 27900 تن انواع تاير و فلپ در سال مي باشدکه طی چهارسال گذشته باتلاش وهمت مدیران ،کارشناسان وکارکنان سخت کوش این راندمان 94 تا98 درصد ظرفیت پروانه بهره برداریتولید دراین شرکت انجام شده است.

هم اكنون پروژه توسعه تايرهاي راديال استيل بلت با تكنولوژي جديد و با ظرفيت 30 هزار تن در دست اقدام و بررسی مي‌باشد.

ظرفيت اين کارخانه با اجراي طرح توسعه در آينده به حدود 58 هزار تن در سال خواهد رسيد.

 در حال حاضر آقای مهندس محمد حسین زینلی مدیرعامل شرکت می باشد .

 

http://kavirtire.org/

کیان تایر

این شركت درسال 1341 و باظرفیت 8000 تن درسال برای تولید انواع تایرهای سواری ، وانتی ، باری وصنعتی با نام (( بی . اف . گودریچ ایران )) درتهران آغاز بكارنمود. درطول این مدت و با اقدامات انجام شده جهت تجهیز و نوسازی ماشین آلات واجرای طرحهای توسعه ، این شركت هم اكنون به توان تولیدی معادل 28000 تن درسال دست یافته است . در حال حاضر آقای دکتر پور حیدری رئیس هیات اجرایی شرکت می باشد .

 

http://www.kiantireco.com/fa/

مهندسی و تحقیقات صنایع لاستیک

شرکت مهندسی و تحقیقات صنایع لاستیک با بیش از بیست سال تجربه و پیشینه ی درخشان در زمینه خدمات آموزشی،آزمایشگاهی، کنترل کیفی، انجام پروژه های تحلیلی و امکان سنجی و نظارتی در زمینه بهینه سازی مصرف انرژی، فعالیت انتشاراتی، بانک اطلاعاتی صنعت لاستیک و کتابخانه مرجع و همچنین برگزارکننده همایش ملی لاستیک، به عنوان اولین مرکز تخصصی و تحقیقاتی صنعت لاستیک کشور،آماده خدمات رسانی در حوزه های فوق به شرکت های تایر سازی و تولیدکننده گان قطعات لاستیکی و پلیمری و کلیه علاقمندان این صنعت می باشد . در حال حاضر آقای دکتر سعید تقوایی مدیرعامل این شرکت می باشد .

 

http://rierco.net/

مجتمع صنایع لاستیك یزد

مجتمع صنايع لاستيك يزد در سالهاى 1364-1365 در شهر يزد عملا با مطالعات و اخذ موافقتهاى اوليه شروع به فعاليت نمود. در سال 1374 پس از نصب و راه اندازى ماشين آلات خطوط توليد تاير و تيوب واحدهاى توليدى اين مجتمع وارد توليد تجارى و بازارى گرديده است. پس از آن اين مجتمع همواره در جهت اصلاح و بهينه سازى محصولات خود اقدامات مؤثرى برداشته است كه از جمله بارزترين آن اقدام به توليد تايرهاى راديال سيمى در سال 1386 با اخذ فن آورى رسمى از يكى از مراجع اروپايى بنام فردشتاين هلند است. استفاده از براند (vredestine) در روي تايرهاي راديال علاوه بر تاييد کيفيت توسط موسسه صاحب تکنولوژي موکد اين نکته است که در واقع يزد تاير توليد کننده تايرهاي راديال سيمي فردشتاين هلند در ايران مي باشد.
مجتمع صنايع لاستيک يزد بعنوان يکي از بهترين طراحان و توليد کنندگان انواع تاير و تيوب در صنعت لاستيک در راستاي حصول اهداف عاليه خود مبني بر توليد و عرضه محصولاتي با کيفيت برتر بمنظور جلب رضايت مشتريان و کسب سهم بيشتري از بازار داخل و خارج از کشور با بهره گيري از نيروي انساني ماهر و تجهيزات پيشرفته و مناسب موفق گرديده است با پياده سازي سيستم مديريت کيفيت بر اساس استاندارد ISO/TS:16949 گامي اساسي و پويا بردارد. با تحقق طرح هاي توسعه شاهد رشد توليد تاير هاي راديال سيمي در اين مجتمع خواهيم بود.
فاز اول پروژه تايرهاى راديال سيمى در سال 1385 با ظرفيت 7000 تن در سال به توليد رسيد و وارد بازار شد .

در حال حاضر آقای دکتر اسکندر ستوده مدیرعامل شرکت می باشد .

 

http://www.yric.com/info/fa/index.asp